top of page

İş Zekası Uygulamaları

İş zekası (BI) araçları, iç ve dış sistemlerden kitap, dergi, belge, sağlık kaydı, resim, dosya, e-posta, video ve iş faaliyetleriyle ilgili diğer kaynaklar gibi yüksek miktarda yapılandırılmamış veriyi toplayıp işleyen uygulama yazılımlarıdır. İş analizi araçları kadar esnek olmasalar da BI araçları, genel olarak sorgu yoluyla bilgi bulmak amacıyla verileri toplama olanağı sağlar. Bu araçlar verilerin analize yönelik olarak hazırlanmasına da yardımcı olur. Bu sayede raporlar, panolar ve veri görselleştirmeleri oluşturabilirsiniz. Elde edilen sonuçlar, çalışan ve yöneticilerin daha hızlı ve etkili karar vermesini, operasyonel verimliliği artırmasını, yeni gelir kaynakları belirlemesini, pazar eğilimlerini saptamasını, gerçek KPI’ları raporlamasını ve yeni iş fırsatları saptamasını destekler.

Adsız tasarım (13)_edited.jpg
Adsız tasarım (14).png

Genellikle iş verilerinin basitçe sorgulanması ve raporlanması amacıyla kullanılan iş zekası araçları; hızlı analiz ve sorgulama, kurumsal raporlama, çevrimiçi analitik işlem (OLAP), mobil BI, gerçek zamanlı BI, operasyonel BI, bulut ve hizmet olarak yazılım temelli BI, açık kaynak BI, işbirliğine dayalı BI ve konum zekası gibi çok çeşitli veri analizi uygulamalarını birleştirebilir. Aynı zamanda, grafik tasarımı amacıyla veri görselleştirme yazılımlarının yanı sıra şirket verilerini kolayca anlaşılır görseller şeklinde sunarak canlandırmak için iş ölçümleriyle KPI’ları görüntüleyen BI panoları ve performans karneleri oluşturmaya yönelik araçlar da içerebilir.

BI Mobil Uygulaması

İş zekası (BI) mobil uygulaması ile tüm raporlarınıza anlık olarak ulaşabilir, her türlü sorgulamayı, filtrelemeyi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Onlarca farklı veri görselleştirme formatından size en uygun olanlarını seçerek raporlarınızı kullanıcıların en kolay anlayabilecekleri hale getirebilirsiniz.

Bazı Rapor Türleri

  • Tablolar

  • Çizgi Grafikler

  • Çubuk Grafikler

  • Çizgi - Çubuk İki Eksenli Grafikler

  • Pasta Grafikler

  • Harita Grafikler

  • Balon Garfikler

  • KPI Kadranları

  • Gant Şemaları ve daha onlarca ilave tür...

Adsız tasarım (15).png
macbook çerçeve.png

Filtreleri Kullanarak
Analize Başlayın

macbook çerçeve.png

Siz de işletmenizde iş zekası raporlamaları kullanarak tüm verilere hakim olmak ve işinizi daha iyi yönetmek istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

talsad tradesense.png
ALTEK.jpg
mega metal.png
Steel Rolling Logo Seffaf.png

Referanslarımız

bozboga.jpeg
metem.png
talsad.png
zenmet-dis-tic-a-s_edited.png
mechem.s.a-logo.png
sepa-logo.png
teknik_a_logo.png
bottom of page