top of page

TALSAD Dijital Dönüşüm Projesini, Corporate Sense Yürütüyor

Güncelleme tarihi: 1 Ağu 2019

Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği (TALSAD) Dijital Dönüşüm projesini CorporateSense liderliğinde gerçekleştiriyor.

Ülkemiz alüminyum pazarının sağlıklı büyümesi ve gelişmesi, Türk Alüminyum sektörünün dünya ve bölge pazarlarındaki payının artması için çalışan, Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği (TALSAD), sahip olduğu gücü Corporate Sense liderliğinde gerçekleştirdiği Dijital Dönüşüm projesiyle geleceğe taşıyor.


Yeni ve ileri teknoloji uygulamaların yaygınlaşması, çevre, insan sağlığı ve kalite alanında iyi uygulamalarının çoğaltılması ve sürdürülebilirliğin sağlanması, sektörel bilgi, farkındalık ve veri kalitesinin geliştirilmesi konularına odaklanan TALSAD için hazırlanan Dijital Dönüşüm projesi, 3 ana fazdan oluşuyor.


TALSAD’ın Dijital Dönüşüm projesini, yazılım uygulamalarıyla şirketlerin tüm süreçlerini ve yönetsel faaliyetlerini uluslararası standartlara taşımasını, yönetimlerin etkinlik ve verimliliğinin artmasını sağlayan Corporate Sense Yazılım ve Danışmanlık A.Ş. yürütüyor.


Mert Demirci - Corporate Sense CEO'su

Alüminyum endüstrisinin çatı kuruluşu TALSAD’ın belirleyici rolünün, Dijital Dönüşümle daha da ileriye taşınacağını dile getiren Corporate Sense Kurucu Ortağı ve CEO’su Mert Demirci, “Bizim işimiz, müşterilerimizin yönetmesi gereken tüm süreçler hakkında düşünmek, profesyonel deneyimlerimizi ve dijital yetkinliklerimizi kullanarak çözüm üretmektir. 3 faz halinde gerçekleştireceğimiz proje, TALSAD bünyesinde gerçek bir Dijital Dönüşümü ifade ediyor” dedi.

Proje hakkında bilgi veren Mert Demirci, “Birinci fazda yapacağımız çalışma, TALSAD’ın raporlarını mobil tabanlı iş zekası uygulamaları üzerinden yönetim üyelerinin kullanımına açabilmesini sağlayacak. Bu çalışmada, Corporate Sense bünyesinde geliştirdiğimiz Trade Sense modülünü kullanacağız” şeklinde konuştu.


Projenin ikinci fazını, dernek süreçlerinin dijital ortama taşınmasınınoluşturacağını belirten Mert Demirci, “Üçüncü fazda ise, TALSAD’ın tüm dijital ürünlerini ve faaliyetlerini, web tabanlı portal uygulamaları ile üyelerinin bilgisine, kullanım ve entegrasyonunaaçmasını sağlayacağız” dedi.

TALSAD Dijital Dönüşüm projesinin birinci fazında, farklı veri kaynaklarından sağlanan veriler, Corporate Sense ‘in geliştirdiği yazılım teknolojileri sayesinde otomatik olarak çekiliyor. Derneğin rutin olarak hazırladığı raporların, dernek veri tabanına tek tuşla kaydedilmesi sağlanıyor. Bu şekilde, manüel rapor hazırlama süreçleri ortadan kaldırıldığı gibi, bireysel hataların da önüne geçilmiş oluyor.


Corporate Sense’in iş zekası uygulaması tarafından hazırlanan rapor formatları, TALSAD veri tabanında kaydedilen veriler üzerinden hazırlanan raporların her an ulaşılabilir ve güncel olmasını sağlıyor. Böylece kullanıcılar ve dernek yönetim kurulu, güncel sektör verilerine her an, her yerden erişebiliyor.

Corporate Sense liderliğinde yürütülen TALSAD Dijital Dönüşüm projesinin 1. Faz tamamlanmış durumda.


Projenin ikinci faz kapsamındaki planlaması, derneğin tüm yönetsel süreçlerinin dijital ortama taşınmasını öngörüyor. Üye bilgilerinin Dernek YönetimSistemi ile kayıt altında tutulabilmesi, dernek etkinliklerinin kayıt altına alınabilmesi, yıllık faaliyet raporlarının otomatik üretilebilir hale gelmesi, üye başvurularının web sitesi üzerinden online olarak alınmasının sağlanması ve üyelik süreçlerinin sistem üzerinden yönetilebilir hale getirilmesi planlanıyor. İkinci faz kapsamında ayrıca, dernek tüzüğü, üye aidatlarının takibi, bütçe yönetimi ve üye ilişkileri yönetimi uygulamalarının alt yapısının hazır hale getirilmesi de hedefleniyor.


Günümüzde yeni teknolojiler sayesinde yönetimlerin tüm süreçleri aktif olarak takip edebilip, yönetebilmeleri ve üyelerle etkin iletişim kurabilmeleri, derneklerin etkinliği kadar prestijine de olumlu etki yapıyor.


TALSAD Dijital Dönüşüm Projesinin üçüncü fazı, bu bağlamda, tüm üyelerin, derneğin hazırladığı raporlara, kendilerine ait aidat bilgilerine, firma bilgilerine, üye portali üzerinden erişebilmelerini, kendi bilgilerini güncelleye bilmelerini öngörüyor. Üyeler, bu şekilde derneğin tüm faaliyet ve duyurularından da haberdar olacaklar. Üyelerin dönemsel faaliyet verileri, online anketlerle güvenilir bir şekilde toplanacak ve dernek veri tabanına kaydedilebilecek. Böylelikle üye verileri kullanılarak otomatik rapor oluşumu imkanıyla zaman tasarrufu sağlanırken; bu sistem sayesinde tüm güncel verileri içeren raporlara online erişim sunulacak.Dr. Erol Metin - TALSAD Genel Sekreteri

TALSAD Dijital Dönüşüm projesini çok önemsediklerini belirten Erol Metin, “ Bu proje ile Türkiye alüminyum sektörünü ilgilendiren, üreticilerimizin ve sektör kuruluşlarının iç ve dış pazarlara yönelik verileri dinamik bir ortamda ve her an hazır kullanılabilecek şekilde şirketlerimize  sunacaklarını” belirtti. Alüminyum sektöründe üretim,  iç tüketim, Ithalat ve ihracat kalemlerinden oluşan Pazar dengesini düzenli ve güvenilir bir şekilde takip edeceğimiz bir sistemi böylece kurmuş ve dijital ortama aktarmış olacağız. Böylelikle TALSAD Üyeleri iç ve dış pazarlardaki gelişmeleri anlık olarak gözlemleyebileceklerdir.”

84 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page